pondělí 27. srpna 2012

Pohovka Chesterfield


Původ tohoto klasického anglického stylu sedacího nábytku není příliš jasný. Uvádí se, že jméno vzniklo na počest Philipa Stanhopea, čtvrtého hraběte z Chesterfieldu (1694-1773), který snad nechal první podobné křeslo vyrobit. Každopádně styl tohoto sedacího nábytku je nepřehlédnutelný a snadno identifikovatelný: hluboké sedačky a křesla, bohatě polstrované a doplněné typickými knoflíky.

Dovedete si představit, jak by tato pohovka, která se vyrábí už několik století, mohla pasovat do moderního interiéru? Obrázky hovoří za vše - přesvědčte se sami. V kůži bude pohovka působit tradičně nebo maskulinně. S potahem ze sametu dosáhnete elegantního vzhledu, s bílou lněnou látkou bude vzhled rafinovaný a ženský. Jen vzorované látky by působily rušivě a odváděly by pozornost od úžasného čalounění.

Náš favorit je bílá varianta na čtvrtém obrázku. A všimněte si na posledním obrázku: jak krásně se tato pohovka z 18. století doplňuje s chaise longue od LeCorbusiera ze začátku století dvacátého.

A jak se tato pohovká líbí vám?Foto: ANTHROPOLOGIE; LONNY MAG; APARTMENT THERAPY; DECOR PAD; HOUSE TO HOME; CHESTERFIELDS1780; ELLE DECOR

P.S. V zářijovém čísle Bohemia Living vám ukážeme pracovnu v anglickém stylu, nenechte si ji ujít!

Žádné komentáře:

Okomentovat